نشست داوران جشنواره وبلاگ نويسی قرآنی در ايسنا برگزار شد

ديروز کلا برايم روز سختی بود. از يک سو پيگيری اخبار نوروزی و ارسال روزانه بيش از ۴۰ خبر و از سوی ديگر اخبار وبلاگ‌ها حجم زيادی از وقتم را پر کرده است . با اين حال پس از مدت‌ها پيگيری از سوی خانم موسوي بالاخره نشست داوران جشنواره وبلاگ‌نويسی قرآنی را در ايسنا برگزار کرديم.

 دبير جشنواره در اين نشست گفت که ۷ هزار پست به اين جشنواره ارسال شده است. از همه مهمتر اينکه اعلام کرد در خبرگزاری قرآنی ايران نيز سرويس وبلاگ‌ها از اواخر هفته آينده فعال خواهد شد که اين جای خوشحالی و تقدير دارد.

 در اين نشست  " علي اكبر قاضي زاده "، " منوچهر احترامي " و " محسن معيني " از هيات داوران و همچنين " مرتضي رضايي زاده " دبير اين جشنواره  حضور داشتند.

دبير جشنواره‌ي وبلاگ نويسي قرآني با بيان اين كه اين جشنواره يك نقطه عطف در فضاي فرهنگي كشور است، گفت: حساس كردن و به دنبال آن فعال شدن اين فضا نسبت به مقوله‌ي وبلاگ نويسي، مهمترين هدف برگزاري اين جشنواره است .

مرتضي رضايي‌زاده گفت: به فاصله‌ي كمي‌ از شروع جشنواره‌ي وبلاگ نويسي قرآني، جشنواره‌هاي فرهنگي ديگري نيز در اين راستا ايجاد شدند كه همگي برخاسته از همان نقطه‌ي عطف است.

معاون خبرگزاري قرآني ايران اظهار كرد: تا قبل از برگزاري اين جشنواره وبلاگ‌ها رسانه‌هاي گسترده و منشعبي در دنياي رسانه‌يي امروز بودند كه در حاشيه‌ي جامعه‌ي فرهنگي كشور قرار داشتند و هيچ قاعده و قانون و مكانيزم حمايتي يا تشويقي در ارتباط با اين حوزه وجود نداشت. بنابراين هيچ‌گونه فعاليت و تحرك خاصي درسيستم فرهنگي كشور راجع به اين ابزار گسترده انجام نمي‌شد .

وي همچنين گفت: سرعت وافزايش كميت وبلاگ در كشور موجب شده كه برخي ايران را پايتخت وبلاگ نويسي دنيا دانسته‌اند .

رضايي زاده گفت: به دليل آن كه مفاهيم قرآني شكل دهنده و تميز دهنده اين جشنواره هستند، موجب شده كه اين جشنواره از نوعي قداست و مقبوليت عامه مردم به ويژه مسوولان فرهنگي كشور برخوردار شود.به طوري كه از بلاگر‌ها به صورت فعال از اين جشنواره استقبال كردند و در نهايت هفت هزار پست قرآني و 1700 وبلاگ به ثبت رسيدند .

دبير جشنواره‌ي وبلاگ نويسي قرآني، به بررسي پيامدهاي مثبت برگزاري اين جشنواره پرداخت و گفت: شكسته شدن فضاي بايكوت و كنار گذاشتن شدن وبلاگ‌ها و همچنين از حاشيه‌ي به متن ‌آمده آن‌ها از مهم‌ترين پيامد اين جشنواره است

ادامه

اين هم يک قطعه عکس از اين نشست

82.jpg

/ 29 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
غزل

سلام ... با تشکر از حضور سبزتان ، من هم در اين مسابقه شرکت کرده ام و امروز هم به محل اختتاميه خواهم آمد به نظر شما من جزو برندگان می باشم ؟؟!! سئوالم خنده داره !! نه ... چه می شود کرد که اميد را هيچوقت نبايد از دست داد ... به اميد ديدار

ققنوس شرق

سلام هر خبری که حاکی از گسترش و نهادينه شدن فرهنگ وبلاگ نويسی فارسی زبان ها در هر حوزه ی موضوعی که باشد برای من همواره امید بخش است. کار شما در اطلاع رسانی پديده وبلاگ نويسی قرن يعنی وبلاگستان پارسی ستودنی است. از شما بخاطر توجهتان به ابرشهر در ايسنا سپاسگزارم. با شما خواهم ماند. برقرار باشيد و خسته نباشيد.

تشنه

علی آقا اين که من گفتم جواب اين کارتان را خواهيد ديد صرفا اشاره به عدل موجود در دنيا بود و ابدا تهديد نمی توانست باشد. شما که ديگر به ميزان رعايت کپی رايت در ايران بايد آگاه تر از من باشيد!

روايت

سلام. کار ارزنده‌ای می‌کنی. به ما هم سر بزن. گزارش سفرهایی از ايران و بعضی چيزها که هنوز در نوشتنشان ترديد دارم در وبلاگ هست. ارتباط داشته باش. گروه کوچک ما نياز به استحکام دارد

خاطراتچی

سلام وب نوشت با خاطراتم در سرزمين لاله ها با مطلبی در زمينه بازار دست دوم در هلند بروز شد.

فاطیما

خسته نباشيد به قول ما : يرحمک الله من از حوالی دريای نور می آيم من از شقايق رمل جنوب می گويم ز دل گرفتن تنگ غروب می گويم من از جزاير ليلا پرست مجنونم من از قبايل چادر نشين کارونم به رنگ فترت خاکم لباس من خاکيست نبين که خاک نشينم نگاهم افلاکيست اپ کردم خبرت می کنم

همیشه ایرانی

آلبرت اينشتین: انرژی هسته ای حق مسلم شماست. کوتاه نيايد. میگید نه ؟ ببینید.

همیشه ایرانی

آلبرت اينشتین: انرژی هسته ای حق مسلم شماست. کوتاه نيايد. میگید نه ؟ ببینید.