درباره لیالی قدر و شهادت امام علی

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

إِنَّا أَنزَلْنَاهُ فِی لَیْلَةِ الْقَدْرِ * وَمَا أَدْرَاکَ مَا لَیْلَةُ الْقَدْرِ * لَیْلَةُ الْقَدْرِ خَیْرٌ مِّنْ أَلْفِ شَهْرٍ *  تَنَزَّلُ الْمَلَائِکَةُ وَالرُّوحُ فِیهَا بِإِذْنِ رَبِّهِم مِّن کُلِّ أَمْرٍ * سَلَامٌ هِیَ حَتَّى مَطْلَعِ الْفَجْرِ * .

به نام خداوند رحمان و رحیم.ما این قرآن عظیم الشان را(که رحمت واسع و حکمت جامع است) در شب قدر نازل کردیم.

و تو چه مى‏دانى شب قدر چیست؟.  شب قدر(در مقام و مرتبه) از هزار ماه بهتر و بالاتر است.  در این شب فرشتگان و روح(یعنى جبرئیل) به اذن خدا از هر فرمان(و دستور الهى و سرنوشت‏خلق) نازل مى‏شوند. این شب رحمت و سلامت و تهنیت است تا صبحگاه.

درباره لیالی قدر یا روزهای نزول قرآن بسیار گفته اند و نوشته اند، اما به اعقاد من هیچ یک همچون خود این آیات کریمه نمی توند اسرار نهفته در شب های قدر را نمایان سازد. پس من نیز به شرط ادب قلم زمین می گذارم. اما درباره امام علی (ع) آن شهید راه محراب عدالت، آن امام پارسایان و جانشین خلف پیامبر خاتم، چه گویم که حضرت رسول (ص) درباره وی فرمورده است: من شهر علم هستم و علی درب آن است. پس من نیز شهادت این اسطوره جهان اسلام و همسر فاطمه زهرا را به مسلمانان جهان تسلیت عرض می نمایم.

/ 2 نظر / 19 بازدید
سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال

وبلاگ نویس محترم با سلام به اطلاع میرساند سومین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال از تاریخ 88/7/8 الی 88/7/18 در مصلای امام خمینی از ساعت 10 صبح تا 20 برگزار می گردد. لذا از شما دوست عزیز دعوت می شود از بخش های مختلف نمایشگاه به ویژه سالن پایگاههای اینترنتی و وبلاگ ها بازدید نمایید. سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال

shz

با سلام خدمت شما دوست عزيز و گرامي وبلاگ خوبي داري خسته نباشيد آيا دوست داريد نظرات شما در روز بالاي 100 نظر باشد ؟ آيا دوست داريد وبلاگ پر خاطبي داشته باشيد ؟ آيا دوست داريد بهترين امار رو بدست بياريد ؟ آيا دوست داريد با هزاران نفر تبادل لينک کنيد ؟ چاره شما در وبلاگ بنده است تيم ما برنامه اي طراحي کرده براي ارسال نظر به صورت گروهي براي سه سريس بلاگفا - ميهن بلاگ - بلاگ اسکاي کار اين برنامه اينه که يه ليست وبلاگ پيدا ميکنند ويک متن از شما ميگرند و به همش ارسال ميکنند در کل نرم افزار ارسال نظر به صورت گروهي است که خيلي خوب و مفيد هستند براي اطلاعات بيشتر و نحوه ي دريافت به وب بياييد موفق باشيد