غلامرضا طباطبايي در خاك وطن آرميد

امروز بار ديگر خانه‌ي هنرمندان حال و هواي ديگري داشت و با از دست دادن هنرمندي ديگر غم و اندوه در فضاي آن موج مي‌زد. هنرمندان براي بدرقه‌ي پيكر غلامرضا طباطبايي  مدرس دانشگاه و بازيگر تئاتر سينما و تلويزيون  آمده‌ بودند.

در بين جمعيت هنرمندان تئاتر، سينما، تلويزيون و راديو همچون بهزاد فراهاني، سعيد پور صميمي، شيراندامي، ‌پرويز پرستويي، سياوش تهمورث، ايرج راد، علي رامز، مسعود رايگان، فاطمه طاهري ،شهرام پوراسد و... ديده مي‌شدند.

 يزدان‌پناه در نامه‌ا‌ي به معاون اجرايي رييس جمهور:
كارشناسان طرح‌هاي توسعه پروژه‌هاي دهكده‌ي گردشگري را به تعطيلي كشانده‌اند

مدير عامل سازمان مناطق گردشگري در واكنش به اتهامات اخير برخي افراد حقيقي وحقوقي درباره طرح دهكده‌ي گردشگري آشوراده، در نامه‌اي به معاون اجرايي رييس جمهور خواستار حمايت وي از پروژه‌هاي دهكده‌هاي گردشگري و برخورد با كارشناسان طرح‌هاي توسعه در كشور شد .

 در نامه محمد رضا يزدان‌پناه به علي سعيد‌لو آمده است: با بيش از دو دهه تجربه خدمت براي توسعه و عمران كشور، با اقدام‌هاي نادرست از جانب برخي دواير اجرايي كشور در شرايطي قرار

گرفته‌ايم كه عرصه براي ادامه كار مفيد در كشور بر ما تنگ شد و كوشش مي‌شود از چمشم‌انداز افقي روشن در آينده نااميد شويم. از اين رو با توجه به مسووليت عالي اجرايي حضرتعالي به شما روي آورده‌ايم تا مشكل را به جنابعالي منتقل و بخواهيم تا با ورود خود به اين موضوع و آشنايي با نمونه‌اي از گرفتاري‌هاي مبتلا به كشور موجب تعطيلي بسياري از طرح‌ها و پروژه‌هاي سازنده مي‌شود و نتيجه‌اي جز بيكاري و نااميدي ندارد، دستور رسيدگي عاجل صادر فرماييد . بيشتر

 

نمايشگاه بين‌المللي هتل‌داری و تجهيزات وابسته كه از بعداز ظهر سه شنبه 4 بهمن ماه با حضور 110 شركت داخلي و خارجي در بخش‌هاي هتل‌داري و تجهيزات وابسته در كيش شروع شده بود، شب گذشته به كار خود پايان داد

نمايشگاه بين‌المللي هتلداري و تجهيزات وابسته‌ي ايران در كيش شايد براي اولين بار خيلي قوي ظاهر نشد، ولي زمان مناسب و به طور كلي رضايت شركت‌كنندگان از آن و تمايلي كه براي حضور قوي تر درسال آينده داشتند با توجه به نگاه‌ها و رويكردهاي متفاوت به اين صنعت كه هنوز نگرش لوكس بودن آن در ميا افراد جامعه تغيير نكرده است، برگزاري دوباره‌ي و حتي دائمي ‌شدن آن را مي‌طلبد تا شايد تعامل بيشتر ميان اين بخش‌ها به نوآوري و ارتقاي سطح كيفيت خدمات اين بخش‌ها شود

اقتصاد سازمان‌هاي رسانه‏ای

پرسش‌هاي اساسي وجود دارد كه اقتصاد سازمان‌هاي رسانه‌اي به آنها مي‏پردازد. از جمله اينكه چگونه سازماني

رسانه‌اي (خبرگزاري خاصي) از ديگر سازمان‌هاي رسانه‌اي پيشي مي‏گيرد؟ چگونه سازماني رسانه‌اي مخاطبان بيشتري جذب مي‏كند؟ مسائل مالي خود را سازمان‌هاي رسانه‏اي چگونه حل و فصل مي‏كنند؟ مالكيت سازمان‌هاي رسانه‌اي در اختيار كيست؟ و پرسش‌هائي از اين دست.

 دو پيش فرض براي ورود به بحث در اينجا اساسي خواهد بود: الف ـ اگر جامعه با اقتصاد سرمايه‏داري و رقابتي باشد و در آن سازمانهاي رسانه‏اي را بخش خصوصي اداره كند، نتيجه آن خواهد بود كه ما با تعدد سازمانهاي

رسانه‌اي رقيب مواجه خواهيم بود. در چنين شرايطي سازمانهاي رسانه‏اي براي حفظ خود و دوام خود هم به لحاظ حفظ و جذب مخاطب و هم تامين مسائل مالي چه بايد بكنند؟

ب- اگر جامعه با اقتصاد دولتي باشد در آن صورت سازمانهاي بزرگ رسانه‌اي در اختيار و كنترل دولت خواهند بود. در چنين شرايطي با سازمانهائي مواجه خواهيم بود كه اگرچه ممكن است مسائل مالي چنداني نداشته‏باشند اما مسائل خود را در جذب مخاطب دارند.

اقتصاد علم مطالعه توليد و مصرف منابع و توليدات است و همچنين علم مطالعه شيوه‏هائي است كه براي براوردن نيازها و خواسته‏ها اتخاذ مي‏شود.

نيازها و خواسته‏ها مي‏توانند عمومي و خصوصي باشند و سازمانهاي رسانه‏اي به هردو نياز پاسخ مي‏دهند. آموزش همگاني و خدمات عمومي از جمله نيازهاي عموي است كه سازمانهاي رسانه‌اي پاسخ مي‏دهند. از نيازهاي خصوصي سازمانهاي رسانه‌اي برآورده مي‏سازند. نيازهاي افارد و شركتها و سازمانهاي ديگري است كه مي‏خواهند به مشتريانشان دسترسي داشته باشند. بيشتر بخوانيد

بار ديگر حميد فرخ نژاد از سيمرغ جشنواره فجر دور ماند

فرخ‌نژاد بار ديگر از سيمرغ جشنواره فجر دور ماند تا ناكامي‌هاي او ادامه داشته باشد. اوکه در جشنواره بيست وسوم به خاطربازي در چهارشنبه سوري نامزد شده بود، امشب بار ديگر سيمرغي به او داده نمي‌شود. بازيگري كه امسال از جشنواره بين المللي فيلم مسكو كه از جشنواره‌هاي معتبر و درجه آ در سطح دنيا محسوب مي‌شود اين جايزه بهترين بازيگري را به خاطر بازي در فيلم طبل بزرگ زير پاي چپ دريافت كرده بود، درحالي كه همين فيلم در جشنواره فجر سال گذشته در بخش مهمان قرار گرفت!

 طرح‌بلندپروازانه‌ ناسا براي‌فرودفضاپيما درسطح‌ يك‌دنباله‌دار

سازمان فضايي آمريكا (ناسا)، حدود دو هفته پيش (25 دي ماه) در پايان يكي از هيجان انگيزترين ماموريت‌هاي خود موسوم به «استارداست»، كپسولي حاوي غبارهاي بين ستاره‌يي و ذرات جمع آوري شده از يك دنباله‌دار را كه دو سال قبل در 3/2 ميليارد كيلومتري زمين با آن ملاقات كرده بود، به زمين منتقل كرد.

به گزارش ايسنا، كپسول حاوي ذرات در حدود ساعت 2 بامداد روز يكشنبه (25 دي ماه) به وقت غرب آمريكا ــ حدود 13:20 به وقت ايران - پس از سفري هفت ساله در فضاي ميان سياره‌يي منظومه شمسي - در نزديكي جو زمين رها شد و تحت تاثير جاذبه زمين با سرعت خيره كننده 29 هزار مايل در ساعت - كه بالاترين سرعت براي يك جسم دست ساز بشر در عبور از جو بوده است - به زمين وارد شد و دقايقي بعد، چترهاي اوليه و اصلي خود را گشود و طبق برنامه‌ريزي صورت گرفته، به آرامي در بياباني در ايالت «يوتا» در غرب آمريكا به زمين نشست .

هدف اصلي اين ماموريت فضايي، دستيابي به ذرات يك دنباله دار بود تا بتوان با بررسي دقيق تركيبات آن كه گفته مي‌شود طي ميلياردها سال بدون تغيير باقي مانده است، در آزمايشگاه‌هاي زمين به يافته‌هاي با ارزشي درباره نحوه تشكيل منظومه شمسي دست يافت.

ديدار مقتدی صدر با حسن خمينی

مقتدی صدر که اين روزها در ايران به سر می‌برد با حسن خمينی ديدار کرد

مقتدي صدر با حضور در دفتر بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران با حجت‌الاسلام والمسلمين سيدحسن خميني، فرزند يادگار حضرت امام ديدار كرد.

 در اين ديدار كه آيت‌الله بجنوردي و آيت‌الله توسلي نيز حضور داشتند، نوه امام (ره) با خوشامدگويي به مقتدي صدر، به مبارزه مسلمانان عراق به‌ويژه شيعيان با اشغال‌گران اشاره كرد و گفت: آن چه در عراق اتفاق افتاده، برخلاف تبليغات آمريكايي‌ها، شكست سياست‌هاي كلان استكبار است.

وي درماندگي اشغال‌گران در عراق را ناشي از همبستگي و وحدت نيروهاي عراقي دانست و افزود: آينده عراق در سايه وحدت نيروهاي مذهبي، شكل خواهد گرفت.

فرزند يادگار حضرت امام در ادامه به انتخابات اخير در اين كشور اشاره و خاطرنشان كرد: تمام شيعيان جهان از اين كه شيعيان توانستند ذيل يك پرچم و با يك فهرست در انتخابات شركت كنند و پيروز شوند، خشنود هستند.

عليرضا رجايي: جـمـهـوري در ذات انـقـلاب اسـلامـي بـوده اسـت

عليرضا رجايی با اعتقاد به اين‌كه استقلال از منظر مردم در جريان انقلاب اسلامي، تشكيل دولتي دربرگيرنده‌ي آزادي و جمهوري بود، گفت: مفهوم استقلال براي مردم در آن تاريخ، تشكيل دولتي مستقل از تصميمات و سلطه‌ي بيگانه بود.هم‌چنين آزادي به معناي آزادي افكار و عقايد مطرح بود.

اين فعال سياسي  در تبيين آرمان‌هاي اصيل مردم در زمان انقلاب اسلامي اظهار داشت: هرچند كه در شور و تلاطم ابتداي انقلاب كسي به تدوين فلسفه‌ي سياسي مبادرت نمي‌كرد، اما آن‌چه روشن بود در ميان مردم و معدل مشاركت‌كنندگان در انقلاب، منظور از تاسيس نظام جمهوري اسلامي، تاسيس دولتي مستقل از تصميمات بيگانگان بود

دبيركل بعدي اكو از جمهوري پاكستان است

پانزدهمين نشست شوراي برنامه‌ريزي منطقه اكو در محل دبيرخانه اكو در تهران برگزار شد.

اسخت اورازباي ـ دبيركل سازمان همكاريهاي اقتصادي (اكو) ـ در نشست شوراي منطقه برنامه‌ريزي اكو گفت:« سازمان همكاري اقتصادي اكو در سال 1363 به عنوان يك سازمان همكاري اقتصادي منطقه‌اي بين سه كشور ايران، پاكستان، تركيه تاسيس و جايگزين سازمان همكاري منطقه‌اي براي توسعه، RCD شد كه در سال 1343 با همكاري سه كشور مذكور ايجاد و با پيروزي انقلاب اسلامي ايران در سال 1357 فعاليت آن متوقف شد.»

وي گفت:« آذربايجان، افغانستان، ازبكستان و تاجيكستان، تركمنستان، قرقيزستان و قزاقستان در سال 1371 به عضويت اين سازمان پذيرفته شدند.

این‌هم گزارش عليرضا غمخوار

اعلام دلايل تخريب تالاب‌هاي بين‌المللي ايران

معاون محيط طبيعي و تنوع‌زيستي سازمان حفاظت محيط زيست با اشاره به اين كه 7 تالاب بين‌المللي كشورمان از 22 تالاب ثبت شده در كنوانسيون رامسر در معرض تهديد و تغييرات شديد اكولوژيكي قرار دارند و نام آنها در فهرست «مونترو» رامسر قرار گرفته است، گفت: اين مساله هشداري ملي براي ماست و ايران بايد هر چه سريع‌تر مشكلات ايجاد شده براي اين تالاب‌ها را رفع كند.

مهندس انوشيروان نجفي ، با اشاره به اين كه تالاب‌ها از مولدترين محيط‌هاي جهان هستند، افزود: بر اساس تقسيم‌بندي كنوانسيون رامسر 42 تيپ تالاب در سه دسته اصلي «تالاب‌هاي ساحلي ـ دريايي»، «تالاب‌هاي داخل خشكي» و «تالاب‌هاي مصنوعي» در جهان وجود دارد و در ايران بيش از 84 تالاب با اهميت بينافزود: از 22 تالاب ثبت شده ايران در كنوانسيون رامسر، تالاب‌هاي «شورگل، يادگارلو و درگه سنگي»، « مجموعه تالاب انزلي» ، «آلاگل، آلماگل و آجي‌گل»،«شادگان، خورالاميه و خورموسي»، «نيريز و كميجان»، «انتهاي جنوبي هامون پوزك» و «هامون صابري و هامون هيرمند»، 7 تالابي هستند كه در معرض تغييرات اكولوژيكي بوده و به همين دليل در فهرست «مونترو» رامسر قرار گرفته‌اند. ‌المللي شناسايي شده است كه از بين آنها تا كنون 33 تالاب در قالب 22 عنوان با مساحت يك ميليون 481 هزار و 147 هكتار در كنوانسيون رامسر ثبت شده‌اند.

وي افزود: از 22 تالاب ثبت شده ايران در كنوانسيون رامسر، تالاب‌هاي «شورگل، يادگارلو و درگه سنگي»، « مجموعه تالاب انزلي» ، «آلاگل، آلماگل و آجي‌گل»،«شادگان، خورالاميه و خورموسي»، «نيريز و كميجان»، «انتهاي جنوبي هامون پوزك» و «هامون صابري و هامون هيرمند»، 7 تالابي هستند كه در معرض تغييرات اكولوژيكي بوده و به همين دليل در فهرست «مونترو» رامسر قرار گرفته‌اند.

/ 9 نظر / 11 بازدید
علی رضا حسین پور

با سلام انشاءالله بتوانیم ادامه دهنده راه شهدا و امام شهدا باشیم . با تشکر از بذل محبت شما

jafar rezai

سلام دوست گرامی تشکر از پيام تان . سرفراز باشيد.

حاجیه

سلام از باز ديد شما بسيار متشکرم ........... موفق باشيد

سیاست خارجی ایران

سلام اقای مومن لو از اينکه وبلاگ ما را در سايت ايسنا ديدم خرسند شدم ممنون از لطف شما وبلاگهای ديگر من هم را ميتوانيد ببينيد.http://kyrgyzstan.persianblog.ir/ در مورد قرقيزستان و سايت طبرستان در مورد گرگان استhttp://miandareh.persianblog.ir/

شوگار

سلام. وبلاگ خوبي داري. هرچند به نظرم نوشتن اين همه مطلب توي وبلاگ لزومي نداره.

ژنرال

سلام ممنون از اينکه به وبلاگم سر زديد و ممنون از نظر لطفتون ! البته اگه ميشه وقتی اون مطلب توی ايسنا قرار گرفت بهم خبر بديد ! ممنون راستی وبلاگ ديگه من هم که به طور کامل راجع به معرفی بناهای تاريخی اصفهان است http://www.culturalcapital.blogsky.com که به مناسبت انتخاب اصفهان به پايتختی فرهنگی جهان اسلام هر روز يک تصوير از اماکن تاريخی اصفهان قرار ميدم.. با تشکر از لطفتون و وبلاگ خوبتون من که خوشم اومد !

shaghayegh

سلام از بازديد شما سپاسگزارم سليقه افراد مخصوص به خودشان است و در جای خود تحسين بر انگيز. شايد کسانی هم در اين کره ی خاکی باشند که به موضوعات سياسی علاقه ای نداشته باشند. اگر تاريخ مطالب مرا مشاهده کرده باشيد متوجه زمان تشکيل اين وبلاگ میشوید

marjan

سلام فكر نمي كنين يه ذره كم و كوتاه مي نويسين؟

mahdi

سلام از بازديد شما خيلی ممنونم.