ايران‌مهر

دلتنگي هاي ني رها شده از نيستان

 

آخرين وداع با خبرنگاران شهيد ايسنا

 

 

 

خبرنگاران و عكاسان رسانه‌ها و اهالي ايسنا امروز همزمان با 16 آذر، روز دانشجو و سالگرد تاسيس ايسنا، وداع آخرين را با دوستان صميمي و همكارانشان انجام دادند تا پيكرهاي پاك حسن قريب و اسماعيل عمراني بر درياي دستهاي همقطارانشان در ساحل امن حق آرام بگيرد.

امروز صاحب‌عزاي مجلس حبرنگاران و عكاساني بودن كه هركدامشان مي‌توانستند جاي حسن قريب و اسماعيل عمراني يا همه ديگر مرغان مهاجري باشند كه در يك ظهر پاييزي بر آسمان پر كشيدند.

امروز صاحب‌عزا عكاساني بودند كه از پس پرده اشك بايد آخرين لحظات وداع را براي ما جاماندگان ثبت مي‌كردند.

امروز دوستان عزيزمان محمدحسن قريب و اسماعيل عمراني را به سر منزل حق تشييع كرديم و چقدر سخت است نگارش و مخابره اين خبر.

در مراسم تشييع پيكر اين دو عزيز تعدادي از اهالي مطبوعات، خيل كثير عكاسان رسانه‌هاي مختلف كشور، نمايندگان مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي از جمله علي رياض، مهدي كوچك‌زاده، حجت‌الاسلام عباسعلي اختري، جهان‌بخش محبي‌نيا، علي عباسپور تهراني‌فرد، محمد ميرمحمدي، مديران عامل خبرگزاري‌ها، رييس جهاد دانشگاهي، معاونت فرهنگي جهاد دانشگاهي، تعدادي از اعضاي احزاب و گروههاي سياسي و فرهنگي و شخصيت‌هايي چون كامبيز نوروزي، لطف‌الله ميثمي و خداياري حضور داشتند.

بنابر اين گزارش در ابتدا دكتر منتظري رييس جهاد دانشگاهي با تسليت شهادت تعدادي از اهالي مطبوعات و رسانه از جمله حسن قريب و اسماعيل عمراني از خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار داشت: اميد است كه خداوند متعال به بازماندگان اين دو عزيز صبر اعطا كرده و آن دو نيز مورد لطف و رحمت خداوند قرار گيرند.

دكتر منتظري با بيان اينكه اين افراد فرزندان پاك ايران اسلامي و سربازان سخت‌كوش و جهادگران عرصه‌ي خبر بودند، گفت: اميد است ديگر دوستان اين عزيزان در عرصه‌ي خبر در خدمت محرومان كشور باشند.

وي درگذشت اين افراد را خدمت مقام معظم رهبري تسليت گفت و از تمام كساني كه در اين مراسم شركت كرده بودند از جمله نمايندگان مردم تهران تشكر و قدرداني كرد.

بنابراين گزارش در ادامه‌ي اين مراسم حجت‌الاسلام عباسعلي اختري به نمايندگي از نمايندگان مجلس با تسليت اين حادثه، گفت: اين حادثه باعث عروج تعدادي از عزيزان و تلاش‌گران عرصه‌ي خبر و رسانه شد و من اين فاجعه را به محضر مقام معظم رهبري، امت اسلامي و اهالي عرصه‌ي خبر و خانواده‌هاي اين عزيزان از طرف خود و نمايندگان مجلس تسليت عرض مي‌كنم.

وي گفت: من از خداوند متعال براي اين عزيزان علو درجات و براي بازماندگان صبر جميل از درگاه حق خواهانم.

اين نماينده‌ مجلس گفت: حضرت علي (ع) مي‌فرمودند يكي از نماد شجاعت، صبر است و امت ما از حضرت اباعبدالله الحسين (ع) صبر را آموخته‌اند.

اختري گفت: امام رضا (ع) به يكي از ياران خود فرمودند وقتي مي‌خواهيد براي جواني گريه كنيد گريه‌هايتان را متوجه امام حسين (ع) كنيد و براي ايشان گريه كنيد.

عضو كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي، گفت: مرگ براي همه است و بعد از مرگ دل بازماندگان مي‌سوزد ولي چاره‌اي جز صبر نيست.

وي نيز از تمام كساني كه در اين مراسم شركت كرده‌اند تشكر و قدرداني كرد.

بنابراين گزارش در ادامه‌ي مراسم پيام دكتر فاتح مديرعامل سابق ايسنا در اين ارتباط قرائت شد و يكي از مداحان اهل بيت (ع) به مداحي پرداخت.

هم‌چنين در اين مراسم محمدعلي نادعلي‌زاده مديرعامل خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به تقارن اين فاجعه با آغاز هفتمين سالگرد فعاليت خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) و روز دانشجو، گفت: اين تقارن به ما مسووليت عظيمي را كه در حال حاضر پيش‌رو داريم گوشزد مي‌كند. ما بايد پيام محرومان جامعه و جنبش دانشجويي در چارچوب نظام مقدس جمهوري اسلامي را منتقل كرده و از شعار استقلال، آزادي و جمهوري اسلامي ،به قول حضرت امام خميني (ره) نه يك كلمه كمتر و نه يك كلمه زيادتر، دفاع كنيم.

وي ياد شهيدان شانزده آذر، شهداي انقلاب و دفاع مقدس، شهيد علم‌الهدي و شهيدان عرصه‌ي مطبوعات از جمله حسن قريب و اسماعيل عمراني را گرامي داشت و گفت: ما امروز به هم قول مي‌دهيم كه با جديتي بيشتر از هميشه كار خود را ادامه دهيم.

نادعلي‌زاده در پايان از تمامي كساني كه در اين مراسم شركت كرده بودند از جمله اهالي مطبوعات و هم‌چنين نمايندگان مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي تشكر و قدرداني كرد و گفت: من از خانواده‌ي اين دو عزيز به علت اينكه نتوانستيم از امانت‌شان به خوبي نگهداري كنيم به عنوان عضو كوچكي از اين مجموعه معذرت‌خواهي مي‌كنم.

اين دو عزيز بعد از تشييع به زادگاه‌شان براي خاك‌سپاري انتقال داده شدند.

قريب و عمراني روز سه‌شنبه به همراه تعدادي ديگر از عكاسان و خبرنگاران رسانه‌ها درحالي راهي محل ماموريت خود بودند، در اثر سانحه هوايي به شهادت رسيدند.

يادشان گرامي باد...

+   علی مومن‌ لو ; ۳:٤۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٤/٩/۱٦

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir