ايران‌مهر

دلتنگي هاي ني رها شده از نيستان

منتخبان رالی تهران ابیانه تقدیر شدند

 


   

 

برگزیدگان دومین رالی گردشگری خودروهای کلاسیک که بهمن ماه امسال در مسیر ابیانه – تهران برگزار شده بود روز 23 اسفند ماه طی مراسمی معرفی شده و از آنان با اهدای لوح یادبود و تندیس مسابقه تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران؛ در این مراسم "شهباز یزدانی" معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، به تنوع اقلیمی ایران اشاره کرد و گفت: ایران از این نظر در رده پنجم جهان قرار دارد و می‌تواند با هدف توسعه و رونق صنعت گردشگری میزبان برگزاری تورهای رالی گردشگری با حضور شرکت‌کنندگانی از سایر کشورها باشد.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم برای توسعه گردشگری در ایران تا حد زیادی فراهم شده است،‌ به عنوان نمونه از افزایش ظرفیت اقامتی کشور در نوروز سال جاری یاد کرد و افزود: این ظرفیت نسبت به سال گذشته 40 درصد افزایش یافته است.

"فریبرز انصافی" مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی نیز در این آیین گفت: دومین مسابقه رالی گردشگری خودروهای کلاسیک با هدف توسعه توریسم ورزشی، معرفی ظرفیت‌ها و سرمایه‌های ملی و تاریخی در بخش اتومبیل و معرفی جاذبه‌های زیارتی، تاریخی و گردشگری در طول مسیر مسابقه برگزار شده است.

وی افزود: از آنجایی‌که بهره‌گیری از علوم و فنون صحیح رانندگی و آموزش آن در سطح جامعه در کوتاه‌ترین مدت از اهداف اصلی کانون جهانگردی واتومبیلرانی محسوب می‌شود و با توجه به اینکه برگزاری مسابقات اتومبیلرانی یکی از راه‌های مهم انتقال دانستنی‌های علمی رانندگی است که باید بصورت دقیق و منظم برگزار گردد، طرح دومین رالی گردشگری خودروهای کلاسیک اجرایی شد.

انصافی خاطرنشان کرد: طبق اساسنامه کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، انجام فعالیت‌های خودرویی و اتومبیلرانی، برگزاری انواع مسابقات اتومبیلرانی و رالی به منظور پاسخگویی به نیاز تفریحی و ورزشی اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان، ارتقاء سطح مهارت رانندگی، ایجاد محیطی مناسب برای برگزاری مسابقات کارتینگ در گروه‌های سنی مختلف با هدف غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان، اجرای ویژه برنامه‌های اتومبیلرانی و مسابقات متعدد، بخشی از وظایف این نهاد شناخته می‌شود بنابراین در نظر داریم طبق تقویم سالیانه کانون رالی‌های متنوعی را در سال آینده برگزار کنیم.

بر اساس این گزارش، در پایان مراسم از سه راننده و سه نقشه خوان به عنوان نفرات اول تا سوم و دو نفر از پیشکسوتان مسابقات رالی با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل به عمل آمد.

همچنین به نفرات چهارم تا دهم نیز جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.

دومین رالی گردشگری خودروهای کلاسیک 21 بهمن ماه سال جاری در مسیر تهران ابیانه و برعکس از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و با همکاری وزارت کشور و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

+   علی مومن‌ لو ; ۱٠:٤۳ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٠/۱/۱٦

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir