ايران‌مهر

دلتنگي هاي ني رها شده از نيستان

 

ميان رفتن و ماندن مانده‌ام که رفتن بد دردی است

ميان ماندن و رفتن مانده‌ام که رفتن بد دردی است و ماندن از آن بدتر. اما چه کنم که  اگر بمانم غرور و هستيم می‌شکند و گر بروم قلبم! قلبی که مملو از عشق به کارم و  مکانی است که يک روز فاتح بزرگ آن را قطعه‌ای از بهشت خدا در زمين می‌خواند.

ميان رفتن و ماندن حيران و سرگردان مانده‌ام. چونان مسافری که در کوير گم شده دايم خدا را می‌خوانم و در اين سرابی که نزديک است روح و جسمم را در هم تنيده سازد شعرهای خداحافظی می خوانم.

عقلم می گويد که برو! اما احساسم اين احساسی که در اينجا شکفته و به بار نشسته نهيبم می‌زند که هان! تو را به طعم گس خداحافظی بمان! بمان و شکوفه کردن بهار را با تمام شکوه در اينجا  جشن بگير. بمان و ببين که ياران چگونه در حقت اجحاف کردند و روح خسته از ريای تو  را در مسلخ عشق به صليب کشيدند.

بمان که تو را صدا می زنند! چه و کی؟ نمی‌دانم. فقط می دانم که پای گذاشتن بر دريچه احساس و لگدکوب کردن احساس نامردی است. اما اين را هم می دانم که پشت پا زدن به موقعيت‌هايی که اکنون انتظارم را می‌کشد ديوانگی محض است. اما چه کنم که سرشت مرا از ديوانگی و شيدايی ساخته‌اند. خدايا خودت کمکم کن... که ميان عقل و احساس يکی را برگزينم...

+   علی مومن‌ لو ; ٥:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/۳/٢۳

 

باز هم خبرنگار برتر گردشگری شدم

سيد عليرضا سجادپور - معاون فرهنگي و ارتباطات سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري - امروز در نشستي با خبرنگاران و روزنامه‌نگاران حوزه ميراث فرهنگي و گردشگري، به معرفي رسانه‌هاي برتر در نخستين كنفرانس گردشگري و صنايع دستي و تشريح نتايج برگزاري آن پرداخت.

در اين جلسه از فعاليت كليه‌ي رسانه‌ها در خصوص پوشش خبري نخستين كنفرانس صنايع دستي و گردشگري قدرداني و خبرگزاري دانشجويان ايران ( ايسنا)، به عنوان رسانه‌ي برتر كنفرانس UNWTO در اهتمام به طرح اخبار، تحليل‌هاي راهبردي و توليد ديدگاه‌هاي اين كنفرانس معرفي و لوح تقدير كنفرانس جهاني صنايع دستي و گردشگري به علي مومن لو از ايسنا اهدا شد.

همچنين از روزنامه‌هاي آفرينش، تفاهم، سرمايه، جام و جم، جهان صنعت، و جهان اقتصاد تقدير به عمل آمد.

سجادپور در ادامه گفت: از نتايج برگزاري كنفرانس جهاني صنايع دستي و گردشگري در ايران علاوه بر دائمي‌شدن دبيرخانه‌ كنفرانس در تهران، اين بود كه ايران به عنوان عضو هيات اجرايي اين مجمع انتخاب شده است.

وي ادامه داد: تمامي‌مسوولان و دست اندركاران unwto كه در جريان برگزاري كنفرانس صنايع دستي و گردشگري در كشورمان حاضر بودند، تاكيد كردند كه ايران با توجه به توانمندي‌ها و پتانسيل‌هاي ويژه‌ي گردشگري و تاريخي خود، بايد يكي از اعضاي اجرايي اين كنفرانس باشد.

به گفته‌ي وي، تنها تعداد معدودي از كشورهاي جهان كه داراي جايگاه ويژه در گردشگري هستند، در هيات اجرايي unwto جاي دارند.

معاون فرهنگي و ارتباطات سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري به نقش رسانه‌ها در نشان دادن جايگاه ايران در صنايع دستي و گردشگري اشاره كرد و افزود: مطمئنا بدون اتكا به رسانه‌ها هيچ پديده‌اي جهاني نمي‌شود، به طوري كه رضايت مندي تمامي‌دست اندركاران و حاضران كنفرانس unwto كه شامل نخبگان و كارشناسان بيش از 40 كشور جهان را مي‌توان حاصل فعاليت بي وقفه‌ي رسانه‌ها دانست.

سجادپور تاكيدكرد: سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري با سياست‌گذاري و برنامه‌هاي كلان در اين دو حوزه با شيب تندي به فعاليت ادامه مي‌دهد و طبيعي است كه نگاه‌هاي انتقادي و تاييدي آن‌ها در پيشبرد اهداف سازمان بسيار موثر است.

در ادامه اين نشست، هم چنين سعيد الهي به عنوان مشاور ارتباطات معاونت فرهنگي و ارتباطات معرفي شد

بيشتر بخوانيد

+   علی مومن‌ لو ; ٦:۱٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٥/۳/۱٧

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir